Delo vladne ekipe podpira 46,4 odstotka vprašanih
Delo premierja Roberta Goloba in njegove ministrske ekipe podpira nekaj manj kot polovica vprašanih, in sicer 46,4 odstotka. Delež podpornikov je po štirih mesecih padanja zdaj drugič zapored rahlo zrasel. Vlade ne podpira 40 anketiranih, ostali se niso opredelili. Golobova vlada je glede na anketo, ki jo je za PopTV izvedla Mediana torej stabilizirala podporo.
Gibanje Svoboda je prednost pred SDS in ostalim strankami občutno povečala. Če bi bile volitve, bi največjo vladno stranko volilo četrtina anketirancev, kar predstavlja 25,6 odstotka. Največjo opozicijsko stranko bi volilo 20,6 hitro anketirancev. Socialni demokrati beležijo 6-odstotno podporo, Nova Slovenija pa odstotek manj in sicer 5,1 odstotka. Podpora Levice je zdrsnila pod parlamentarni prag in zdaj znaša le 3,9 odstotka.
Med neparlamentarnimi strankami je podpora za Resnico 2,1 odstotka, za Pirate 1,4 odstotka, za Našo prihodnost in Dobro državo 1,2 odstotka. Podpora ostalim strankam je še nižja.
Delež neopredeljenih se je povečal. Skoraj 18 odstotkov ne ve, koga bi izbrali, skoraj 9 odstotkov vprašanih pa se ne bi odločilo za nobeno od obstoječih strank. Ostali niso želeli odgovoriti.
Sprememba se je zgodila tudi med politiki. Volivci so tako najboljšo povprečno oceno dodelili predsednici države Nataši Pirc Musar, ki je prehitela poslanca SDS Anžeta Logarja. Tretje mesto zaseda minister za zdravje Danijel Bešič Loredan, sledi predsednik vlade Robert Golob. Najbolj ocenjena političarka Socialnih demokratov je pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan in sicer pred gospodarskim ministrom Matjažem Hanom.
Osma je predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič, pred njo pa so poslanec NSi Jernej Vrtovec, zunanja ministrica in predsednica SD Tanja Fajon. Sledita predsednik NSi Matej Tonin, sedemnajsti je koordinator Levice Luka Mesec. Najslabšo povprečno oceno so volivci podelili predsedniku SDS Janezu Janši.