Los Angeles Kings premagali Minnesoto Wild s 7:3

ByAna Koren

20. oktobra, 2023 ,

Ekipa Los Angeles Kings je na gostovanju v severnoameriški hokejski ligi NHL navdušila s prepričljivo zmago nad ekipo Minnesote Wild s končnim izidom 7:3. Slovenski kapetan kraljev Anže Kopitar je odigral ključno vlogo v tej zmagi, saj je prispeval točko za podajo ob izenačenju 2:2. V 16. minuti tekme je zadel Rus Vladislav Gavrikov, kar je pripomoglo k izenačenju.

Anže Kopitar je na tej tekmi odigral že svojo 1296. tekmo v NHL, s čimer je izenačil klubski rekord Dustina Browna. To je impresivno priznanje za izjemno kariero Kopitarja v hokeju.

Po izenačenju 2:2 je Pierre-Luc Dubois poskrbel za presenečenje, ko je v zadnjih 12 sekundah prve tretjine dosegel kar dva gola. Rezultat je bil tako 4:2 v korist gostov iz Los Angelesa. Po drugi tretjini brez novih golov so Kings zadržali svojo prednost v zadnjem delu igre in zaključili tekmo s prepričljivo zmago.

Ekipa iz mesta angelov je tako zabeležila drugo zmago v letošnji sezoni NHL, od štirih odigranih tekem. S petimi točkami se trenutno uvrščajo na sedmo mesto v ligi. Na vrhu lestvice s popolnim izkupičkom petih zmag in desetimi točkami dominirajo Vegas Golden Knights. Drugouvrščeni Colorado Avalanche še ni izgubil točke v ligi, medtem ko New York Islanders in Boston Bruins zaostajata, saj sta odigrala le dve tekmi.

Los Angeles Kings so tako prikazali močno predstavo in kažejo, da bodo v letošnji sezoni močan tekmec v NHL.