Ministrstvo za solidarno prihodnost omogočilo brezplačne menstrualne pripomočke za vse zaposlene

Simon Maljevac [Foto: Žan Kolman/UKOM]

Ministrstvo za solidarno prihodnost omogočilo brezplačne menstrualne pripomočke za vse zaposlene

Na Ministrstvu za solidarno prihodnost so uvedli brezplačne menstrualne higienske pripomočke za vse zaposlene, kar je del širših prizadevanj Vlade za zmanjševanje menstrualne revščine in izboljšanje dostopnosti teh osnovnih potrebščin.

Ministrstvo za solidarno prihodnost se je odzvalo na pobudo Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, ki je že lani pozvalo vsa ministrstva k uvedbi brezplačnih menstrualnih higienskih pripomočkov za javne uslužbenke. “Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je lani pozvalo vsa ministrstva k uvedbi brezplačnih menstrualnih higienskih pripomočkov za javne uslužbenke, kar smo na našem ministrstvu podprli,” so poudarili na Ministrstvu za solidarno prihodnost.

Dostopnost na lokacijah ministrstva

S 1. novembrom 2024 bodo menstrualni higienski pripomočki, kot so vložki in tamponi, brezplačno dostopni v prostorih Ministrstva za solidarno prihodnost ter njegovih organov v sestavi na lokacijah Dunajska 21 in Štukljeva 44. Pripomočki bodo nameščeni v vseh toaletnih prostorih skupaj z drugimi osnovnimi potrebščinami, kot so toaletni papir, papirnate brisače in milo. “Od 1. novembra 2024 bodo v prostorih Ministrstva za solidarno prihodnost in njegovih organov v sestavi na lokacijah Dunajska 21 in Štukljeva 44 brezplačno dostopni higienski pripomočki, kot so vložki in tamponi,” so še pojasnili na ministrstvu.

Prispevek k enakosti in razbijanju tabujev

Ministrstvo poudarja, da z uvedbo univerzalnega dostopa do menstrualnih higienskih pripomočkov ne prispevajo zgolj k izboljšanju počutja zaposlenih, ampak tudi aktivno sodelujejo pri razbijanju tabujev in zmanjševanju sramu, povezanega z menstruacijo. “Z uvedbo univerzalnega dostopa do menstrualnih higienskih pripomočkov ne želimo ne izboljšati počutja zaposlenih, temveč tudi aktivno prispevati k razbijanju tabujev in zmanjševanju sramu, povezanega z menstruacijo,” pojasnjujejo na ministrstvu.

Menstrualna revščina predstavlja resen izziv za dostojanstvo mnogih posameznic, zato bo Ministrstvo za solidarno prihodnost tudi v prihodnje nadaljevalo z uvajanjem ukrepov, ki naslavljajo to problematiko in prispevajo k izboljšanju življenjskih pogojev za vse zaposlene. “Menstrualna revščina je resna težava, ki vpliva na dostojanstvo mnogih posameznic. Naše ministrstvo si bo še naprej prizadevalo za uvajanje ukrepov, ki naslavljajo to problematiko in izboljšujejo življenjske pogoje vseh zaposlenih,” so zaključili na ministrstvu.

Portal24; Foto: Žan Kolman/UKOM