Včeraj Ukrajina v kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo v nogometu s 3:1 porazila Škotsko. Ukrajina je tako korak bližje kvalifikacijam za svetovno prvenstvo. Ekipa Ukrajine za mesto v Katarju potrebuje še eno tekmo.

Ukrajinski igralci so prevladovala večji del tekme. Kapetan Andriy Yarmolenko je prvi zadetek dosegel v 33. minuti, v 49.minuti je  za rezultat 2:0 pomagal Romanu Yaremchuku. Škotom je gol v 79. pridelal Callumu McGregorju, ukrajinski Artem Dovbyk pa je za Ukrajino zadel tretji gol.

Med 51.000 glavo množico na stadionu Hampden Park v Glasgowu na Škotskem je bilo tudi 3000 ukrajinskih navijačev. Selektor Ukrajine Oleksandr Petrakov je dejal, da je zmaga za “oborožene sile v jarkih in v bolnišnicah, ki za tiste, ki v Ukrajini trpijo vsak dan dajo zadnjo kapljico krvi.”

Zmagovalec v Cardiffu bo novembra v Katarju igral v skupini proti Angliji, ZDA in Iranu.

Ukrajina je po ruski invaziji na valu svetovnega prvenstva dobre volje. Očitna pa je bila tudi močna motivacija njenih igralcev.

Vir: Euronews