Dončić se ne ustavlja! Uspela mu je še druga tekma zapored!

Luka Dončić se ne ustavlja s trojnimi dvojčki v zgodovini najmočnejše lige. Potem ko je za Dallas poskrbel za zmago nad Knicksi in postal prvi igralec po ligi NBA s 60 točkami, 21 skoki in 10 skoki, je šel še korak dlje pri zmagi nad Houstonom (129:114), kakor koli sliši se res nerealno!

Gremo po vrsti, natančneje od polčasa tekme proti Raketam. Dončić jo je končal z 21 točkami ter 7 skoki in podajami. Tako je postal šele četrti igralec v zadnjih 25 letih, ki mu je uspelo imeti tri polčase z učinkom 20/7/7. Ostali trije so Russell Westbrook, James Harden in LeBron James.

Pet minut pred koncem tretje četrtine je Dončić dosegel trojnega dvojčka, svojega osmega v tej sezoni, s čimer je najboljši v ligi NBA.

Za Dončića je tekma proti Houstonu že peta v karieri, v kateri mu je tako zgodaj uspel ta podvig.

V zadnjih 25 letih lige NBA je bil le sedemkrat dosežen trojni dvojček v prvih treh četrtinah. Torej kar pet od tistih sedmih zgodnjih trojnih dvojčkov pripada Dončiću.

James Harden, 31.12.16 proti NYK

Do konca je Dončić proti Houstonu zbral 35 točk, 12 skokov in 13 podaj. Tako je na zadnjih dveh tekmah dosegel 95 točk, 34 skokov in 23 podaj. Skupno 151 v treh najpomembnejših kategorijah je Dončiću prineslo tretje mesto med tistimi, ki so dosegli tovrstne podvige. Prva dva ima Oscar Robertson.

A Dončiću je s 95 točkami v dveh zaporednih trojnih dvojčkih uspelo tisto, kar pred njim še nikomur. Zadel je največ v zaporednih trojnih dvojčkih in popravil dosedanjega rekorderja Russlla Westbrooka, ki je pred petimi leti v takšnih nizih dvakrat dosegel 94 golov.

Luka Dončić je na zadnjih dveh tekmah dosegel 95 točk, 34 skokov in 23 podaj.