Minister Rončević ob koncu šolskega leta: Poletje naj bo čas počitka, novih izkušenj in osebnostne rasti

Predstavitev dr. Boruta Rončevića, kandidata za ministra za izobraževanje, znanost in mladino. [Foto: Klara Gojčič, Državni zbor]

Minister za vzgojo in izobraževanje Borut Rončević je ob zaključku šolskega leta učencem, dijakom, zaposlenim v šolstvu in staršem namenil poslanico, v kateri se jim je zahvalil za trud, predanost in sodelovanje. Minister je poudaril, da je bilo tudi iztekajoče se šolsko leto zaznamovano z osvajanjem novega znanja, prilagajanjem izzivom in skupnim iskanjem rešitev za izboljšanje kakovosti izobraževanja.

Rončević je zapisal, da vsako šolsko leto prinaša nova spoznanja in dosežke, na katere so lahko ponosni tako učenci in dijaki kot tudi učitelji, drugi zaposleni v vzgojno-izobraževalnem sistemu ter starši, ki otroke spremljajo na njihovi izobraževalni poti, poroča STA.

Ob tem je izpostavil, da so se vsi deležniki v minulem letu prilagajali novim okoliščinam in skupaj iskali rešitve za izboljšanje učnega procesa. Po njegovih besedah sta prav vztrajnost in predanost učiteljic ter učiteljev ključna temelja nadaljnjega razvoja šolskega sistema.

“Kot minister si želim, da šola ostane prostor, kjer lahko vsak otrok, učenec in dijak raste, razvija svoje talente in se ob tem uči odgovornosti, spoštovanja ter kritičnega mišljenja,” je poudaril minister.

Poziv k počitku in novim izkušnjam

V poslanici je učence in dijake spomnil, da je pred njimi poletje, ki naj bo namenjeno ne le počitku, temveč tudi odkrivanju novih obzorij in osebnostni rasti.

“Naj vam prinese obilo veselja in razposajenosti, kar vas bo okrepilo in opogumilo za vse izzive in priložnosti v prihodnjem šolskem letu,” je zapisal ter vsem zaželel mirno, varno in sproščeno poletje.

Ob zaključku je izrazil še željo, da bi šolski sistem ostal navdihujoča in povezana skupnost, zgrajena na zaupanju in spoštovanju, ki vsakemu posamezniku omogoča razvoj njegovih potencialov. Kot poroča STA, je poudaril, da verjame v šolo, ki v ospredje postavlja znanje in medsebojno spoštovanje ter tako vzgaja samostojne, odgovorne in kritično misleče državljane.